Svět je               velké               video!


           
  

Webkamery na zaoceánských lodích

17. května 2006 v 14:15 | Fredyx |  Cestování světem
Sliboval jsem, že se v některém článku pokusím o cestování po světě pomocí webových kamer umístěných na kapitánských můstcích některých zaoceánských lodí. Tak tedy zde jsou informace z tohoto způsobu virtuálního putování světem, tedy hlavně světovými oceány.
Některé nadnárodní lodní společnosti se snaží v rámci propagace svých služeb umístnit na svoje internetové stránky různé materiály lákající bohaté turisty k plavbám právě jejich plavidly. K těmto propagačním materiálům patří různé videoklipy ukazující luxusní vybavení kajut i ostatních společných lodních prostor. V řadě případů tyto společnosti umožňují účast zájemců na plavbě lodí pomocí webových kamer umístěných převážně na kapitánských můstcích lodí a podle toho můžeme tuto službu objevit pod tlačítky "Bridge Cams" - doslova kamery na můstku.
Nyní se vám pokusím zprostředkovat některé základní informace o možnostech webkamer na zaoceánských lodích podle lodních společností, které nabízejí záběry z těchto kamer. Pokusme se tedy nahlédnout na webové stránky největších světových rejdařství:
+
+
Plavební společnost PRINCESS CRUISESS je jednou z největších společností z této branže. Provozuje celkem 15 krásných zaoceanských lodí a všechny jsou pojmenovány jako "Princess". Jde např. o Coral Princess, Pacific Princess, Star Princess atd.
Na všech 15 lodích jsou nainstalovány a provozovány webkamery fungující on-line 24 hodin denně a umožňující pomocí satelitního spojení každému uživateli internetu sledovat obrázek, který je snímaný z kapitánského můstku lodě. Stačí jen kliknout na příslušný název lodě a otevře se na monitoru další okno zprostředkující obrázek webkamery. Obrázek kamery se obnovuje každých 60 sekund a na ploše obrázku je zapsána i momentální poloha lodě, datum a místní čas.
Další službou poskytovanou touto společností je možnost nastavit si obrázek některé z lodí jako tapetu na monitor počítače. Stačí jen kliknout na nápis "Download Webcam Desktops". Takto lze na monitor nastavit jako tapetu /wallpaper/ obrázky 4 lodí a to: Caribean, Coral, Diamond a Saphire Princess. Tapetu lze stáhnout ve dvou velikostech: 800x600 a 1024x768. Musím však upozornit, že nejde o jednoduchou instalaci obrázku na plochu, ale o tzv. Interactive Desktops. V pravém horním rohu monitoru se totiž ukáže i obraz webkamery z tohoto plavidla s názvem Live Bridge Cam, na kterém pak můžeme sledovat on-line obrázky z plavby lodě po celou dobu práce na počítači. Je tak umožněna účast na virtuální plavbě světovými oceány pohledem z kapitánského můstku.
Podmínkou funkce webkamery je instalace nejnovějšího Flash-pluginu do našeho počítače ze stránek Macromedia Flash Player. Zda a jakou verzi tohoto pluginu máme v našem počítači nainstalovanou. můžeme zjistit kliknutím z d e.
Pokud by jste chtěli vidět náhled na monitor s nainstalovanou tapetou lodě a s obrázkem webkamery, můžete kliknout s e m.
+
+
Plavební společnost ROYAL CARIBBEAN je podle počtu provozovaných zaoceánských lodí asi největší společností na světě! Provozuje totiž celkem 21 zaoceánských lodí pojmenovaných společnou koncovkou ... Of The Seas. Jde například o Freedom Of The Seas, mimochodem momentálně vůbec největší lodí pro turistické zaoceánské plavby na světě - má kapacitu 3.634 osob, dále např. Jewel Of The Seas.
Z každé z 21 lodí lze zhlédnout krátké propagační video kliknutím na nápis Gallery - View Onboard Videos. Webkamery jsou umístěny pouze na jediné lodi a to Voyager Of The Seas.
Obrázek z kamery se obnovuje každých 5 minut a bohužel neobsahuje údaje o momentální poloze. Společnost však má v plánu zabudování podobných kamer i na svých ostatních plavidlech.
Každá z lodí této společnosti však umožní kliknutím na nápis "View Virtual Tour" videoprohlídku všech zajímavých oddělení lodě např. paluby, divadla, barů, obchodů, kaváren, tanečních parketů, čítáren atd. Stačí myší projíždět po obrázku lodě a každá část se barevně odliší a zvýrazní a po dalším kliknutí na zvýrazněnou část lodě se tato zvětší, ukážou se na ní informační body odkud bylo video pořízeno a nabídne se možnost otáčet kamerou o 360 stupňů tak, aby zájemce viděl všechno kolem sebe tak, jako by byl na lodi.
Věřtě, že tyto obrázky stojí za zhlédnutí a poskytují zajímavé pohledy na možnosti relaxace i aktivního odpočinku. Většina z nás se na těchto místech ve svém životě asi nikdy neocitně, tak je možno je poznat alespoň takovýmto způsobem. Chcete například vidět jaké jsou možnosti vyžití pro pasažéry na výletní lodi Explorer of The Seas - nic snadnějšího, klikněte pro příslušné video s e m a zvolte Morning, Afternoon, nebo Evening, Bylo by fajn být jedním z pasažérů této lodě. Co říkáte? Z téže lodě můžete zhlédnout i prezentaci z francouzkých zdrojů, když si ji stáhnete do počítače ve formě souboru .pps kliknutím z d e.
+
Plavební společnost CRYSTAL CRUISES patří k těm menším a v současnosti provozuje pouze 2 zaoceánská plavidla a to Crystal Symphony a Crystal Serenity.
Na obou lodích jsou umístěny webkamery na kapitánském můstku. Stačí kliknout na nápis "Bridge View. Obrázky z těchto webkamer jsou poměrně velké - až 1/2 plochy monitoru a obnovují se vždy po 1 minutě. U obrázků nejsou bohužel údaje o momentální poloze lodě, jen datum a místní čas, obrázky jsou však velice kvalitní.
Kliknutím na nápis "Computer Lab" lze sledovat on-line obrázky z kamer umístěných v počítačových místnostech obou lodí.
Mimochodem si u těchto lodí můžete pustit i krátké videoklipy o vybavení kajut všech tříd, které jsou na lodi dostupné. Mohu říct, že vybavení kajut je skutečně na úrovni peněženek potenciálních pasažérů této společnosti.
+
+
Plavební společnost NCL NORWEGIAN CRUISE LINE
provozuje celkem 12 zaoceánských lodí většinou v pojmenování s přídomkem "Norwegian", např. Norwegian Dream, N.Majesty, N.Spirit, N.Star, N.Sun, N.Wind, netypicky je pojmenována "Pride Of America", "Pride of Hawaii", "Pride Of Aloha".
Webkamery jsou umístěny na 7 lodích a obrázky se obnovují každých 15 minut. Jde o tyto lodě: Norwegian Dream, Majesty, Spirit, Star, Sun, Wind a Pride Of America. Bohužel ani zde neni u obrázků z webkamer údaj o momentální poloze lodě. Je zde pouze datum a místní čas.
Videoklipy z lodě je možné zhlédnout u těchto lodí: Norwegian Majesty a Norwegian Wind.
+
+
+
+
Tak to je přehled webkamer umístěných na zaoceánských lodích, pomocí kterých budete moci sledovat trasu plavby a případně i momentální polohu.
Myslím, že je to další ze způsobů, jak pomoci internetu poznávat náš svět, který je čím dál tím menší i díky moderním způsobům audiovizuální komunikace.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ajmí Ajmí | 1. září 2009 v 9:38 | Reagovat

A hoj jmenujise ejmí sem američanka sem na prázdninach u známejch v čr a sem v praze dneska už odletám do new yorku jinak žiju v hollyvudu znam spoustu heru napříklat keanu reeviz patricka swayze a dále jeto náhoda jeto proste hollyvod ahoj

2 Ajmí Ajmí | 1. září 2009 v 9:48 | Reagovat

Ahoj jmenuji se emy a sem u známejch na prázdnicnach v čr sem praze a už se byla na lodi a mela sem žaludek na vode a jink supr sem američanka a žiju v hoolywodu znam spoustu hecu jakoje keanu reevis patrick swayze a tak ja se omluva za kámošu topsala sama to před tí jenom si to skusila ahoj

3 amanda amanda | Web | 7. listopadu 2009 v 23:40 | Reagovat

na tu lod chci

4 Used PC Distributor Used PC Distributor | Web | 20. července 2017 v 13:05 | Reagovat

Nice Blog Post !

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama