Svět je               velké               video!


           
  

EGYPT, JORDAN, IZRAEL 2007

25. dubna 2007 v 20:38 |  Cestování světem
E G Y P T
Cesta de Egypta byla vlastně vyvolána nutností odpočinku v Tabě na Sinajském poloostrově před vlastní týdenní výpravou do Jordánska a Izraele. Egyptská Taba je od hranic s Izraelem, Jordánskem /a nakonec i Saudskou Arábií/ co by kamenem dohodil. Takže se ukázalo výhodné pobývat v dobrém hotelu v Tabě a udělat si týdenní výlet za poznáním. Aby bylo patrno v jakém prostředí jsme v Egyptě odpočívali a dovolenkovali, uvádím zde malé fotoalbum egyptských fotografií. Sami můžete vidět tu drsnou ale nádhernou krajinu Sinajského poloostrova, kde se turistický ruch jen pozvolna začíná usídlovat. Není divu. Samé skály a hranice s jinými státy, to není dobré pro turistickou infrastrukturu. V každém případě má tato oblast před sebou velmi dobré vyhlídky na rozvoj prově vzhledem k blízkosti Izraele, Jordánska /Eilat, Aqaba, Petra, Mrtvé moře, Vádí Rum atd/.
A nyní již to slíbené album fotek s určitou dávkou kýčovitosti:
Vážení,
tak jsem měl opět příležitost podívat se do světa na exotické památky a slavná místa a města. Před tím, než budu o této cestě referovat podrobněji bych chtěl upozornit na galerii fotografií pod názvy EGYPT TABA 2007, JORDÁNSKO 2007, IZRAEL 2007.
Pokud máte zájem, račte prosím navštívit galerii fotografií a pokochat se krásami těchto krajin na vlastní oči. Stačí když pro vyvolání všech alb z těchto krajin kliknete na t e n t o odkaz!
Pro dokreslení atmosféry navštívených krajin bych rád zveřejnil několik obrázků, které jsou z části moji výroby a z části sesbírané z jiných zahraničních webů. Pojdte se tedy společně se mnou podívat na tyto krajiny očima běžného turisty i fotografického objektivu:
J O R D A N:
Návštěvu Jordánska jsme zahájili asi dvouhodinovou safari do pouště Vádí Rum. Tato poušť je skutečně překrásným přírodním úkazem a je známá také tím, že se zde velmi rád projížděl bývalá jordánský král Hussein se svojí manželkou Noor. Člověk se zde ocitá ve zcela jiném světě a takřka ve vysněné měsíční krajině. Poseděli jsme si i v kočovním stanu mezi vysokými skalami kde se údajně často zdržoval i legendární anglický dobrodruh a válečník Lawrence /z Arábie/.
Po safari jsme po tzv.Královské cestě dojeli do Petry, kde na druhý den jsme navštívili novodobý sedmí div světa - skalní město PETRA. Doposud málo známý národ Nabatejců zde vybudoval město, které obdivují všichni návštěvníci i historikové. Protože toto město bylo objeveno až začátkem 20.století týmtéž badatelem jako Abú Simbel v Egyptě, tak se zachovalo jen v málo porušeném stavu. Nyní je to nejznámější turistická lokalita Jordánského království. A že je zde co obdivovat to mi věřtě! Putují sem davy turistů z celého světa aby zhlédli tyto krásy přírody i lidské dovednosti.
Po Petře jsme se vydali do Ammánu - hlavního města Jordánska a odtud se vydávali na cesty do Ajlounu, Jerashe, Madaby, na Horu Nebo /zde zemřel a je pochován Mojžíš/ a na koupání v Mrtvém moři. Zdržím se komentářů k těmto místům, protože kdo neviděl tak neuvěří. Vřele doporučují alespoň jednou v životě...... Nějak podobně jako muslimové pouť do Mekky.
Přidávám zde odkaz na fotoalbum snímků pořízených na mých cestách. Je zde fotoalbum obrázků z Jordánska. Pokud máte zájem stačí kliknout na t e n t o odkaz.
Jinak lze celé fotoalbum zhlédnout ve formě šikovné slideshow hned zde:
Několik fotografií nejznámějších jordánských objektů a panovníků přikládám sem:
Bývalý Jordánský král Hussein byl vášnivý radioamatér se značkou JY 1.
Kromě toho vášnivě rád pilotoval velká dopravní letadla.
A zde vidíte i jeho manželku královnu milou a hezkou královnu Noor v Jerashi!
+
+
+
+
+
+
Zde je krásná Husseinova mešita v Ammánu.
+
+
+
+
a zde je krásná Abdullahova mešita v Ammánu
I Z R A E L
Cesta do Izraele byla vlastně jen třešničkou na dortu našeho putování krajinami Středního Východu. Z jordánského Ammánu jsme se autobusem kolem Mrtvého moře dostali na jordánsko-izraelský přísně střežený hraniční přechod a po jeho překročení a nástupu do nového autobusu /ty jordánské nesmí překročit hranice/ jsme se asi po hodině jízdy ocitly v historickém městě Jeruzalémě. Pro ilustraci je zde fotoalbum se slide show:
Zde jsme si prohlídli prakticky pouze ty nejvýznamnější lokality a protože byly právě Velikonoční svátky, tak jsme zápasili s obrovským množstvím návštěvníků z celého světa. Začínali jsme na Olivetské hoře odkud je nádherný výhled na celé město a hlavně jeho starou část ale i na izraelský parlament - Kneset, pak jsme pokračovali až k hradbám a přes Chrám národů, Getsemanskou zahradu, Damašskou branou na ulici Via Dolorosa. Čekala nás i prohlídka Chrámu Božího hrobu a proslulá Zeď nářku, kde - jak jinak - jsme si asi všichni vložili do zdi svá na papíře napsaná přání.
Po prohlídce Jeruzaléma jsme odjeli do Betléma a na vlastní oči viděli přísná bezpečnostní opatření i hraniční zeď oddělující palestínská území na kterých leží město Betlém. Zde jsme si prohlédli Basiliku Narození - Basilica of the Nativity a přirozeně byli na místě kde se dle pověstí narodil Ježíš.
Poté jsme se nalodili do autobusu a téměř bez zastávky řítili k Egyptu. Projeli jsme podél celého Mrtvého moře a zjistili, že se skládá ze dvou částí vzájemně oddělených asi 24 km umělým kanálem - důsledek vysychání tohoto moře. Viděli jsme továrny AHAWA na výrobu známé kosmetiky ze solí Mrtvého moře. Večer po překročení hranic u Ejlatu jsme se pak vrátili zpět do Taby. Poté již následoval jen týdenní sladký odpočinek na břehu Akabského zálivu a s nádherným panoramatem hor Saudské Arábie.
Fotky z celého zájezdu si můžete prohlédnout na t o m t o odkazu. Přeji příjemnou zábavu.
Pro potěšení i nějaká píseň z Izraele:
V dohledné době připravím i krátké filmové klipy přibližující tyto krajiny.
Těším se nashledanou na mém webu!
Fredyx.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tvrdý Tvrdý | E-mail | Web | 15. listopadu 2011 v 20:55 | Reagovat

Asi takhle nějak bych to pojal :o)

2 Agooguisex Agooguisex | E-mail | Web | 9. října 2018 v 1:34 | Reagovat

Compression  est comment  poupe  votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment  pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent  perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque temps  votre coeur  bat, il pompe le sang  par de  vos arteres a la reste  de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-prix-france/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama