Svět je               velké               video!


           
  

VIDEOKLIPY Z JORDÁNSKA A IZRAELE 2007

9. února 2008 v 21:00 |  Moje videoklipy
Vážení přátelé amatérského videa!

Po delším snažení a námaze se mi konečně podařilo vytvořit videoklipy z cest po Jordánsku a Izraeli kde jsem byl na zájezdu s jednou renomovanou cestovní kanceláří v dubnu 2007. Ani nevím jak se stalo, že se výroba videa tak neuvěřitelně protáhla. Snad jen menší útěchou mi může být, že jsem mezičasem navštívil i Maďarsko a zpracoval jej do filmové podoby ihned po návratu - příslušné fotooalba i videoklipy můžete nalézt na mých stránkách. Dále jsem si pořizoval novější počítač a zákonitě měl problémy s jeho uvedením do provozu i reklamací DVD mechaniky.
Konečně tedy je zde video které jsem natáčel svojí kamerou počas cest a je rozděleno na několik částí takto:
JORDÁNSKO: 1. videoklip: Aqaba, Wadi Rum, Petra
2. videoklip: Ajloun, Ammán, Jerash, Madaba, hora Nebo, Mrtvé moře

IZRAEL: 1. videoklip: Jeruzalém
2. videoklip: Betlém a návrat do Egyptské Taby

Časově byl zájezd organizován tak, že první 2 dny jsme oddychovali v Tabě, pak jsme se autobusem vydali přes izraelský Eilat do Jordánska, kde jsme strávili celkem 5 dní. Poté jsme se autobusem přesunuli do Jeruzaléma a Betléma, kde jsme strávili jediný den - velmi krátká doba k poznání těchto dvou měst a zcela nedostačující doba k poznání krajiny.
K technické stránce videoklipů a jejich uložení na webové servery jen několik poznámek na okraj: klipy jsou zpracovány ze dvou asi hodinových videoDVD disků tak, aby každý klip nebyl delší než 10 minut a neobsahoval větší datový tok, než 100 MB. Kódování je provedeno převodem z MPEG2 videoformátu na formáty DivX a XviD. Velkost obrázků nastavená při překódování je z původních 720x576 na 640x480 a na 360x240. Větší formát videa t.j. 640x480 byl umístěn na server VIMEO a menší formát t.j. 320x240 byl umístěn na server YouTube. Tím bylo dosaženo efektu, že každý si může srovnat kvalitu videa z obou serverů které jhak je dnes zcela obvyklé překódují každé video do formátu FLV /flash video/. Tímto převodem pochopitelně dostává kjaždé video "na frak". To znamená, že videa na webu jsou co do kvality podstatně horší, než ty které mají uživatelé těchto serverů doma v počítači.
Já když si promítnu svoje klipy v kterémkoliv softwarovém přehrávači /WMP, BS Player, Zoom Player, GOM Player, FLV Player, WinDVD Player, atd. atd./ tak se dívám na svém monitoru na podstatně hezčí obrázek než kdokoliv z vás následně na webu. Proto se omlouvám, pokud by někomu z vás kvalita videa nepostačovala. Chyba skutečně není ma mé straně ale na straně serverů - které všakna druhé straně poskytují své služby zcela zdarma.
Zatím jsem klipy uložil na podporovaný server STREAM, který poskytuje kvalitní služby a obraz je rovněž ucházející - podstatně lepší, než kvalita videa na serveru YouTube Bohužel nyní v měsíci březnu 2008 zjišťuji, že server Blog již video ze STREAMU NEPODPORUJE!!!! Je to určitě velká škoda!!!!!!! Zatím jsou místo videí uložených na STREAMU jen bílá okna!
A nyní již ke jednotlivým klipům. Celkový průběh cesty po Jordánsku a Izraeli jsem popsal na jiných stránkách tohoto blogu, kde jsem umístnil i fotooalba se samočinným promítáním obrázků. Stačí, když si kliknete na t e n t o o d k a z.
J O R D Á N S K O 1. díl: Aqaba, Wadi Rum, Petra
Totéž video na alternativním serveru VIMEO:
.
J O R D Á N S K O 2. díl: Ajloun, Ammán, Jerash, Madaba, Nebo, Mrtvé moře
Totéž video na alternativním serveru VIMEO:
.
I Z R A E L 1. díl: J E R U Z A L É M

Totéž video na alternativním serveru VIMEO:
.
I Z R A E L 2. díl: B E T L É M

Totéž video na alternativním serveru VIMEO:
Pro zpestření uvedu zde i nějaké odkazy na krásné melodie, které jsem použil do filmu JERUZALÉM 2007. Pokud máte náladu, tak se zkuste zaposlouchat do tklivých i radostných písní opěvujících Svaté Město Jeruzalém. Tyto písně jsou uloženy na serveru IMEEM:
.


.
Pokud vám nevyhovuje video a chtěli byste se podívat na album mých fotek, tak není nic jednoduššího! Stačí, pokud kliknete na nížeuvedené fotky:
FOTOALBUM IZRAEL /Jeruzalém a Betlém/ 2007:FOTOALBUM JORDÁNSKO 2007:
FOTOALBUM EGYPT /Taba, Dahab/ 2007:To by stačilo! Zatím ahoj a těším se na další naše shledání na stránkách Fredyxe!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cela cela | Web | 9. února 2008 v 21:05 | Reagovat

AHOJ HLÁSNEŠ PRO MĚ PROSÍM NA allmynka.blog.cz A xkattuskax.blog.cz KDYŠ HLÁSNEŠ PRO CELA MÁŠ DIPLOMEK:-)

2 Otto Skokan Otto Skokan | E-mail | 2. dubna 2008 v 15:33 | Reagovat

Vážený pane,

jsem mile překvapen,  jak se Vám podařilo zpracovat video z poznávacího zájezdu do Jordánska a Israele. Je tam vše, co se mohlo vejít do tak krátkého časového úseku. Díky za pěkný zážitek.

K Vaší fotogalerii již mám jisté výhrady. Myslím si, že fotografie typu: Já a palma, Já a hora, manželka u stromu ap. patří spíše do rodinného alba a ne na web. Je to můj soukromý názor, prosím zamyslete se nad ním.

Přeji hezký den a někdy ve světě nashledanou.

Otto Skokan

3 Kamu Kamu | E-mail | Web | 16. listopadu 2011 v 3:56 | Reagovat

very good:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama