Svět je               velké               video!


           
  

Z Moravy do Sharm El Sheikhu - Egypt 2008

17. prosince 2008 v 19:23 | Fredyx |  Cestování světem
Vážení videofanatici a cestovatelé!
Využívám této možnosti, abych se s vámi podělil o zážitky z cesty do egyptského Sharm El Sheikhu, kde jsem byl ve dnech 8. až 18.9.2008 i s rodinou. Pokud vás tato tematika zajímá, tak sledujte prosím tento můj ilustrovaný článeček.
V Sharm El Sheiku jsme bydleli v v části zvané Hadaba v renomovaném hotelu SHORES AMPHORAS.


Fotografii z areálu hotelu přikládám zde:

Kliknutím na tuto t e n t o odkaz si můžete rychle vyvolat celé fotoalbum mých fotografií pořízených z této cesty. Je tam celkem 100 fotografií, ze kterých si můžete utvořit obrázek hlavně o hotelu, bazénech a o plážích, které jsme zde měli k dispozici.

Celkově jsme byli s pobytem spokojeni, ale zaskočilo nás úmorné vedro dosahující kolem 40 C. Aklimatizace proto trvala o něco déle. Ale již let na tuto dovolenou byl dobrodružný - tedy ČSA nás na místo pobytu dopravili přesně s 15 hodinových zpožděním druhý den ráno kolem 5,00 egyptského času. Ztratili jsme tak jeden dosti draze zaplacený den pobytu. Ale doletěli jsme v pořádku, což se nedalo říci o našem prvním Boeingu 737, který měl poruchu na WC a vzhledem k plně natankovaným nádržím s námi n létal v noci nad územím ČR s otevřenými brzdícími klapkami a vysunutým podvozkem, aby co nejdříve spálil natankované palivo, jinak by přistání bylo rizikové. Vibrace, velký hluk v kabině a různé nepříjemné subjektivní pocity byly průvodními jevy tohoto "letu". Poté nás v noci neplánovaně vysadili v Praze, kam jsme vůbec neměli letět. Tam jsme přesedli do A-310 a tento nový moderní stroj nás pohodlně odvezl do Egypta. Piloti obou strojů se nám-cestujícím několikrát velmi zdvořile omluvili za technické potíže. Horší to měli ale turisté, kteří čekali v Sharm El Sheikhu na zpáteční let našim letadlem. Čekali poctivě v bezcelním prostoru již odbaveni těch našich zpožděných 15 hodin a letiště se jim stalo nuceným a velmi nepohodlným hotelem i noclehárnou.


Dost o problémech a vraťme se k pobytu. Jen několik rad a doporučení:
- tato oblast je skutečným rájem pro šnorchlování a obdivování korálů a ryb,
- lze se účastnit řady zajímavých výletů, např. do chráněné rezervace Ras Mohammed National Park, na představení zdejšího zajímavého delfinária,
- lze podniknout zájezdy do pohoří Sinaje ke Klášteru sv. Kateřiny a na Mojžíšovu horu, nebo výlet do nedalekého střediska turistiky Naama Bay a tam se povozit lodí se skleněným dnem, nebo jen tak bloudit uličkami mezi stánkami a smlouvat a smlouvat...
- a konečně lze zde blaženě nicnedělat a pouze odpočívat a obdivovat Rudé moře, které je každý večer při soumraku neopakovatelně krásné a opravdu rudé.
Fotografovat a filmovat je zde skutečným požitkem. Krajina je krásná, ale drsná, výstavba hotelů i jejich pláže jsou standartní pro tuto oblast, ale největším požitkem je focení ryb, kterých zde uvidíte velké množství, jak dovádějí přímo kolem vašich nohou. Nezřídka zde uvidíte i mořskou želvu - karetu, jak si na hladině dopřává doušek čerstvého vzduchu. Poté zase odplave do hlubin.
Je zde i ráj potápěčů. Plavete si na hladině a přes brýle můžete vidět někdy i desítky plavců v neoprenech plavat pod vámi v hloubce asi 10- 15 m.


Zdejší drsné pláže jsou samostatnou kapitolou. Skály a zase jen skály. Sem-tam nějaká pláž a na koupání se lze dostat jen po molu které je na každé pláži. Pláže u hotelů jsou dlouhé tak asi 5 - 50 metrů! Z mola do moře je ihned velká hloubka a korálová bariéra. No božské - ale nikoliv pro neplavce. Pro ně je zdejší pobyt a koupání v moři vysoce rizikový!!!
Na tomto místě bych rád upozornil všechny zájemce o Sharm El Sheikh na rozsáhlou fotogalerii a recenze jednotlivých hotelů, které vám zcela jistě poskytnou podstatně více užitečných informací, než tento můj krátký článek. Všechny tyto užitečné informace naleznete na vynikajícím cestovatelském serveru ORBION. Na recenze hotelu " Shores Amphoras" se dostanete kliknutím s e m a na fotogalerii týkající se Egypta ma tomto serveru se můžete podívat z d e.

Jsme na stránkách videofanatika a proto zde nebude chybět ani nějaké to video. Pracuji na dvou krátkých klipech, které bych chtěl pro vás všechny zveřejnit.
Snad se mi to podaří sem na blog.cz dostat tak, aby se daly spouštět!
.
.
.
.

Takže níže můžete zhlédnout krátké videoklipy zhotovené touto kamerou a programem Pinnacle Studio Plus 11. Pokud máte zájem tak rrračte nahlédnout na úplnou špici Sinajského poloostrova, které se stalo rájem potápěčů i ostatních turistů, vzhledem k bizarní kráse tohoto kdysi Bohem zapomenutého místa, které mimochodem pro svět objevili vyznavači hippies:
Ještě si dovolím tytéž videa umístnit zde z videoserveru DAILYMOTION:
Loučí se s vámi cestovatel a videofanatik Fredyx.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stan stan | E-mail | 13. února 2009 v 19:10 | Reagovat

Zdar Frede ,

no konečně jsi ve formě a plný chtění a inspirace !

Krásné !!

2 Fredyx pro Stana Fredyx pro Stana | 17. února 2009 v 19:23 | Reagovat

Zdar Stane!

Jsem rád, že se sem občas podíváš. Přeji hezké chvilky při návštěvě mého blogu. Já se občas taky na tvoje stránky podívám a tak tak, že si nezazpívám ty staré krásné písničky. Jen tak dále, ať je zde veselo! Zdraví tě Fredyx.

3 Ra Ra | E-mail | Web | 22. listopadu 2011 v 12:09 | Reagovat

Super, blog. Jdu ještě něco počíst....

4 Vaša Vaša | E-mail | Web | 5. prosince 2011 v 16:04 | Reagovat

někdy lituju toho, že nežiju v Americe

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama